"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce." Robert Fulghum
"...trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj..."
"...když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni se někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě..."
"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce." Robert Fulghum

Byla zima mezi náma

Byla zima mezi náma, ale už je za horama

Jaro  pomalu přebírá svou vládu a proto se ohlédneme za zimním obdobím. Na  začátku prosince nás navštívil Mikuláš s anděly a čerty. 

Na  začátku adventu jsme se zúčastnili rozsvícení vánočního stromečku před  kostelem - zazpívali jsme koledy a pověsili vyrobené ozdoby. V  následujících dnech jsme se připravovali na Vánoce - vyráběli vánoční  ozdoby a přáníčka, učili se koledy, seznamovali se s vánočními zvyky,  zdobili ve třídách vánoční stromeček. Před Vánocemi jsme ve školce  uspořádali Vánoční den - vyzkoušeli si vánoční zvyky a těšili se, jestli  nám ježíšek donese nějaké dárečky. Což se také stalo a děti se po  zbytek dne mohly radovat a hrát si s novými hračkami - např. robotická  včel Bee-Bot, Smart train - programovatelný vlak, různé stavebnice,  kreativní pomůcky. V předvánočním čase dostali rodiče pozvání do školky,  aby se podívali, jak se nám daří a my jim mohli předvést vánoční  písničku či básničku a společně si vyrobit vánoční ozdoby. 

V  předvánočním čase nás potěšila sněhová nadílka, čehož jsme co nejvíce  využili a při pobytu venku jsme stavěli sněhuláky, bobovali a užívali si  sněhových radovánek. 

Během ledna a února se konaly  zimní olympijské hry, malovali jsme obrázky do výtvarných soutěží. Děti,  které se připravují na nástup do základní školy, jí byly v Den  otevřených dveří navštívit. Prohlédly si prostory a čekal je také  zajímavý program. Také se zúčastnily aktivity “Numeráčci”. Pro  přihlášené děti se uskutečnil plavecký výcvik. Pravidelně v páteční  dopoledne nás navštěvují žáci ze školy a čtou krátkou pohádku. Děti s  nadšením poslouchají. Se zimním obdobím jsme se rozloučili Karnevalem.  Děti i paní učitelky se převlékly do krásných masek a užívali jsme si  karnevalové veselí. 

A protože nemoci “nechodí” jen k  dětem, ale i k dospělým, tak to u nás vypuklo ke konci ledna. Nejprve  jsme měli celkový výpadek v kuchyni. Ten se nám společně za dobré  spolupráce se zřizovatelem a místní základní školou povedlo zvládnout.  Nemuseli jsme tak MŠ zavírat a děti měly nový zážitek, že můžou chodit  na obědy do školní jídelny ZŠ. Svačinky se dařilo zajišťovat za pomocí  paní uklízeček, které se i naučily chystat pomazánky. Následně nemoci  navštěvovaly paní učitelky. Věříme, že toto období už máme za sebou a  nyní se společně budeme radovat z přicházejícího jara.

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít