Seznam alergenů

Seznam alergenů publikovaný ve směrnici 2000/89 od 13. 12. 2014 směrnicí 1169/2011 EU

01. Obiloviny obsahující lepek (pšenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich)
02. Korýši a výrobky z nich
03. Vejce a výrobky z nich
04. Ryby a výrobky z nich
05. Podzemnice olejná (Arašídy) a výrobky z nich
06. Sójové boby (Sója) a výrobky z nich
07. Mléko a výrobky z něj
08. Skořápkové plody (mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, pistácie, makademie a výrobky z nich)
09. Celer a výrobky z něj
10. Hořčice a výrobky z ní