"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce." Robert Fulghum
"...trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj..."
"...když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni se někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě..."

Úspěchy našich dětí

Turnaj "O Šachovou korunku 2023"
V průběhu školního roku probíhal kroužek "Šachy", kterého se aktivně  zúčastňovaly děti z předškolních tříd. V červnu se uskutečnil šachový  turnaj, na který jsme vyslali 8 dětí ve dvou družstvech. Děti  během  dopoledne hrály 5 šachových partií proti dětem z jiných ostravských  školek. Mezi jednotlivými partiemi měly děti možnost se občerstvit a  odreagovat při pohybových hrách. Na závěr proběhlo vyhodnocení s pro nás  krásným výsledkem - Družstvo I se umístilo na 2. místě a družstvo II na  4. - 8. místě.

Mezinárodní soutěž "Kouzlo přírody"

Děti z  naší MŠ se zúčastnily mezinárodní soutěže Kouzlo přírody. Děti ze třídy  Maliny v této soutěži vyhrály v kategorii kolektivních prací 3. místo.
Vyhodnocení a odměna na děti a p. učitelky čekala ve středisku volného času v Katowicích.

Turnaj „O šachovou Korunku“
Dne 30. 5. 2022 se v SVČ Korunka konal šachový turnaj. Z naší školky se ho zúčastnily 4 děti, které v přůběhu roku navštěvovaly šachový kroužek ve školce. Děti si vyzkoušely hrát šachy i proti dětem z jiných školek a na závěr byly oceněny za účast.